Vyhledat

Proč se ti neplní tvá přání z vision board?

Aktualizováno: 18. 6. 2020

Koncem každého roku a začátkem toho dalšího se internetem šíří fotografie barevných nástěnek plných obrázků a hesel. Dost pravděpodobně jsi je již zaregistrovala, nebo si dokonce každý rok takovou nástěnku sama pečlivě tvoříš.

Vision board neboli nástěnka vizí je koláž obrázků, fotografii a afirmací reprezentujících naše přání a sny, kterým dává jasnou podobu. Pohled na takovou nástěnku by nám měl pomoci zaměřit se na naše cíle a vzbuzovat v nás pocit jejich splnění. Nástěnka vizí by měla také stimulovat podvědomí tak, abychom učinili potřebná rozhodnutí a kroky pro splnění našich snů. A také potkali ty správné lidi na správných místech, kteří nám k tomu dopomohou. Měla by. Jak jednoduché, že? O to větší je zklamání, když se přání plní velmi zvláštním způsobem tak, jak jsme si to ve skutečnosti vůbec nepřáli, nebo se přání plní jen částečně, anebo dokonce vůbec. Ale jak to? Vždyť na nástěnce byly samé krásné obrázky a afirmace. Samotná výroba trvala několik hodin a nástěnka visí na viditelném místě, na které jsme se každý den několikrát podívali. Přesně tak, jak stálo v manuálu k její výrobě.

Osobně jsem si klasický vision board nikdy nedělala, pracuji s přáním a sny jiným způsobem. Protože ale vážně nechci, abys byla na konci roku zklamaná, prozradím ti hlavní důvody, proč se tvá přání neplní nebo ne tak, jak sis to představovala.

Přeješ si obecně, bojíš se si přát


Ano, tvé přání je moc obecné. V hloubi sebe se bojíš, aby tvé přání nebylo moc velké, nesplnitelné, nevíš, jestli si to vůbec zasloužíš, nemáš ještě úplně jasnou představu o tom, co si chceš do svého života pozvat, a tak si raději přeješ „jen tak trochu“. Přeješ si sice to, co chceš v životě mít, ale už nespecifikuješ kolik a v jaké podobě. Na vision board si zapíšeš hesla jako „cestovat, zdraví, hodně peněz“. Což jsou sama o sobě moc hezké přání. Bohužel ale znamenají mnohem více, než tě na první dobrou napadne. Například pojem „cestování“. Cestovat můžeš například do exotických zemí, cestovat můžeš ale také za prací, do školy, za rodinou, což si jistě jako splnění snu nepředstavuješ. Stejně tak je to s penězi a se zdravím. Hodně peněz můžeš získat, hodně peněz můžeš ale také utratit. Zdravá být můžeš, aniž bys tomu věnovala vědomou pozornost, nebo také můžeš celý rok zdraví řešit.

Zkus si své přání co nejvíce ujasnit a specifikovat. Do jaké země bys ráda cestovala? Co v tobě se má uzdravit? Kolik peněz si přeješ vydělat? Vybírej takové obrázky, které co nejvíce tvé přání vystihují. Nalep si na nástěnku své fotky, fotky zemí, do kterých se chceš doopravdy podívat. Věci, které toužíš vlastnit, by měly vypadat přesně tak, jak si je představuješ. Nepřeháním. Vážně. Jedna mně velmi blízká žena si na svůj vision board nalepila americký dům. Přála si totiž začít stavět. Stavět také začala. Jaké bylo ale její překvapení, když se model domu dokonale podobal obrázku, který si na vision board nalepila. Architekt naplánoval dům přesně tak, jako by v něm měl předlohu. Americký dům ale nebyl to, co si konkrétně představovala a co by vyhovovalo jejím potřebám. Tento sen ji stál dost zbytečného úsilí a peněz.

Pokud přesně nevíš, co si přeješ, jak si výsledek představuješ, co podnikneš, až se ti přání splní, tak ho raději vynechej. V opačném případě si totiž můžeš přitáhnout něco, o co vlastně zas až tak moc nestojíš.

Máš v sobě ještě jiný záměr, který je v rozporu s tvým přáním


Vesmír ti tvé přání doopravdy chce splnit. Jestliže jsi otevřená a na jeho splnění připravená, okamžitě dostaneš to, po čem toužíš. Vesmír ti nabízí vše, o co si říkáš. Dává ti k dispozici zdroj neomezené lásky a energie (ve všech formách). Máš-li ale v sobě strach, nezpracovaný blok – takový háček, který je nějak v rozporu s tvým přáním – přání se od tebe odpinkne jak tenisový míček. Někdy o svém bloku ani nemusíš vědomě vědět. Možná to u tebe v rodině není považováno za nic špatného, nebo je to dokonce považováno za přednost, takže tě nikdy nenapadlo, že by to ve skutečnosti mohlo jít a být jinak. Přeješ si sice nějakou věc, vibruješ ale úplně jinak. Nemůžeš dostat hodně peněz, když si o nich myslíš, že jsou špinavé. Jak chceš mít krásný a stabilní vztah, když se v hloubi bojíš, že tě tvůj partner opustí? Těžko se ti otěhotní, pokud si myslíš, že jako matka selžeš, že nejsi ještě dost dobrá. Teprve když rozpustíš své bloky, může se tvé přání zhmotnit.

Je pro tebe ještě nachystáno něco jiného


Dřeš se, tečou ti slzy, tvůj jasně stanovený cíl ti stále uniká. Nerozumíš proč, když pro to tolik děláš.

To, co nejde lehce, neplyne, není jako nádech a výdech, není pro tebe momentálně to pravé. Přes to všechno snažení nevidíš, že k tvému cíli existuje daleko jednodušší cesta, anebo dokonce že tvůj cíl není pro tebe momentálně to, co potřebuje tvou pozornost. Může totiž být pro tebe nachystáno něco úplně jiného. Možná o té jiné možnosti už i tak trochu víš. Hlavou ti chodí nápady, máš mrazení v zádech a další zvláštní pocity, víš, že to potřebuje tvou pozornost. Ty to ale přehlížíš, bojíš se toho, že je to moc odvážné, nebo bys to i ráda dělala a měla, ale myslíš si, že na to ještě není čas, protože přeci tvůj nynější projekt není ještě u konce.

Když se svého cíle vzdáš a zaměříš se na jinou činnost nebo jiný cíl, půjde ti to, jako když luskáš prsty. Půjde to lehce, jasně a nakonec budeš velmi šťastná, a to i přesto, že to zpočátku vůbec nebylo součástí tvého přání. Věřím, že určitou část důležitých a významných událostí, své poslání a zkušenosti jsme si navolili mnohem dřív, než jsme se na tuto planetu narodili. Právě tyto události, setkání a zkušenosti tu jsou pro nás nachystané, i když mi je vědomě někdy vůbec nevnímáme.

Přistupuješ k svému vision boardu pouze pasivně


Znáš takový ten vtip: Muž se pravidelně několik let modlí: „Pane Bože, prosím, dej, ať jsem bohatý.“ Pan Bůh to po nějakém čase už nemůže vydržet, nebesa se rozevřou a on praví: „Tak prosím tě jdi a už si konečně vsaď!“ Vtipné že? A jak pravdivé! Pokud si sedneš, dáš ruce do klína a pasivně na svůj vision board koukáš a čekáš, až se stane, málokdy se doopravdy stane. Energie splněného přání krouží kolem tebe, možná ji i cítíš, v realitě se ale nemění vůbec nic. Protože po ni aktivně nesaháš. Dokud nepodnikneš alespoň malé kroky ve fyzické realitě a nezačneš ji měnit, těžko můžeš očekávat, že něco bude jinak. Jistě je ti jasné, že když sedíš na gauči a baštíš sušenky, tak těžko zhubneš. Stejné je to i s dalšími oblastmi života. Nepřestaneš být v roli oběti, dokud z ní aktivně nevystoupíš. Takže zacil a jednej! Zkus dělat kroky, které běžně neděláš, choď na místa, kam nechodíš, uč se nové věci, změň rytmus svého dne, dovol si, co si nedovolíš, hledej jiné vysvětlení a další možnosti řešení.

Moc ti přeji, aby se ti tento rok přání a vize splnily a tys byla každou buňkou svého těla šťastná!

Jedno z mých loňských přání se mi splnilo. Jeho reálná a živá podoba je tady pro tebe, je připravená tě podpořit a motivovat. Vydala jsem karty a deníček, které ti dopomohou uskutečnit to, po čem toužíš. Podívat se můžeš zde:
75 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše